Kotle na tuhá paliva

Kotle na tuhá paliva jsou nenahraditelným zdrojem vytápění všude tam, kde není zaveden zemní plyn, nebo majitel nemovitosti nemá dostatek peněz ke zbudování plynového kotle. Jaké má topení tuhými palivy výhody a z jakých typů kotlů na tuhá paliva, můžete vybírat, a kam se jaký typ hodí? Na tyto dotazy se zaměříme dále.

Hodnocení:

+ Výhody kotlů na tuhá paliva

Velkou výhodou kotlů na tuhá paliva, jsou malé náklady na pořízení topidla, zvláště rozhodnete-li se topit peletami či briketami. Kotel na tuhá paliva ocení všichni ti, kdož nemají plynovou přípojku, nebo se plynová přípojka v místě jejich bydliště vůbec nenachází a v neposlední řadě tyto kotle potěší svou triviální jednoduchostí obsluhování.

- Nevýhody kotlů na tuhá paliva

Opravdu velice nepříjemným negativem kotlů na tuhá paliva, je jejich náchylnost k požárům. Je potřeba okolí kotle dobře zabezpečit, aby nedošlo ke vznícení zápalného materiálu, třeba novin, nebo tuhých podpalovačů. Také automatizace procesu vytápění je velice obtížná, nebo dokonce nemožná. Je potřeba neustálý dozor člověka. Možnou nevýhodou může být i fyzicky náročné doplňování topiva a časově náročný transport paliva.