Závěsný kotel

Závěsný plynový kotel je nejrozšířenějším plynovým kotlem v domácnostech. Díky své nenáročnosti na prostor, je ideálním řešením do malých bytů či garsonek. Velice často bývá jeho součástí průtokový ohřívač vody, je proto vhodné kotel zavěsit do koupelny, nebo někde poblíž. V opačném případě byste totiž, museli nechat odtéct velké množství vody, než by začala z kohoutku téct teplá voda, dobrou volbou je TV VUW eco TEC pro od firmy Vaillant. Ale k dostání jsou také typy závěsného kotle, který má zabudovanou nádrž na teplovou vodu, dobrý příklad je kotel CLAS EVO SYSTÉM od firmy Ariston nebo závěsné kotle, které jsou vyrobeny čistě jen pro vytápění a teplou vodu vůbec neprodukují, jako například kotel Ceraclass od společnosti Junkers. Pořídit si můžete také speciální závěsný kondenzační kotel, o kterém jsme se zmínili výše.

Hodnocení:

+ Výhody závěsných kotlů

Největší výhodou závěsných kotlů je jejich nenáročnost na prostor. Výrobci se snaží tyto kotle vyrábět co možná nejmenší a jejich design navrhovat co možná nejnápadněji, aby nerušil estetický dojem koupelny. Díky své oblíbenosti je výrobci nabízejí v mnoha provedeních a typech. Také pořizovací cena je ve srovnání s velkými kotli malá a i na obsluhu jsou tyto kotle jednoduché a komfortní.

- Nevýhody závěsných kotlů

Závěsné kotle jsou vyráběny primárně do domácností a k vytápění malých prostorů. Proto je jejich výkon, s porovnáním s velkými průmyslovými kotly, malá. Závěsné kotle vyžadují dobré odvětrávání místnosti, které můžete zajistit vytvořením větracích otvorů ve dveřích.